LUG podwójnym laureatem

14 października 2022

Jesień jest bardzo intensywną biznesowo porą roku, która obfituje również w rozstrzygnięcia konkursów i plebiscytów. Dn. 13 października Grupa LUG otrzymała dwie nagrody: Nagrodę Gospodarczą Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Nagrodę główną „The Best Annual Report 2021” w kat. Spółek z rynku NewConnect.

Podczas uroczystej Gali Kongresu Gospodarczego – Lubuskie 2021 w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, Jakub Wtorkowski, Dyrektor Finansów Strategicznych i Ryzyka odebrał Nagrodę Marszałka Województwa Lubuskiego dla Grupy LUG w kategorii „duże przedsiębiorstwa” za II miejsce. Nagroda jest  uhonorowaniem ponad 32-letniej działalności LUG w swoim rodzinnym regionie, w którym firma nieustannie się rozwija w poszanowaniu potrzeb społeczności lokalnej.

Tego samego dnia, podczas uroczystej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Grupa LUG, po raz siódmy otrzymała Nagrodę Główną konkursu „The Best Annual Report” w kategorii spółek z rynku NewConnect. Wydarzenie organizowane przez Instytut Rachunkowości i Podatków już po raz 17 ma na celu wyróżnienie najlepiej przygotowanych raportów rocznych, które stanowią dla akcjonariuszy i inwestorów rzetelne źródło informacji o spółce. Statuetkę, podczas uroczystej gali na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odebrała Monika Bartoszak, Dyrektor Biura Zarządu i Komunikacji LUG.

- Po raz kolejny z satysfakcją, ale i uznaniem przekazuję gratulacje naszemu zespołowi, który jest autorem tego podwójnego sukcesu. Otrzymane dziś nagrody utwierdzają nas w słuszności podejmowanych działań, motywując do dalszego rozwoju. Powtarzalność otrzymanych nagród jasno wskazuje, że sukces w obu przypadkach nie jest wypadkową jednorazowego wysiłku, lecz długofalowym efektem konsekwentnej pracy ekspertów LUG. Mając na uwadze dobro naszych interesariuszy oraz inwestorów naszą komunikację zawsze cechuje transparentność oparta na rzetelnych danych, czyniąc nas wiarygodnym partnerem nie tylko w regionie, ale i całym kraju. – skomentował Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

Październikowe sukcesy były poprzedzone dwoma innymi, wrześniowymi wyróżnieniami: tytułem Lubuskiego Lidera Innowacji dla Grupy LUG oraz Brązowym Krzyżem Zasługi dla Ryszarda Wtorkowskiego, Prezesa Zarządu LUG.

Tytuł Lubuski Lider Innowacji jest wyróżnieniem dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw województwa lubuskiego. Organizatorem wydarzenia była Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. Natomiast odznaczenie Krzyżem Zasługi, w imieniu Prezydenta RP, dokonał Wojewoda Lubuski w dowód uznania zasług Ryszarda Wtorkowskiego na rzecz rozwoju gospodarczego regionu i kraju.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Instytutu Rachunkowości i Podatków.